Wiosenny Happening Nauki

Tradycyjnie w dniu nadejścia wiosny organizowany jest Happening Nauki. W tym roku w naszej szkole wiosna zagościła w pełni. Z gablot  na korytarzach spoglądały na nas wiosenne kwiaty. Białe stokrotki, żółte żonkile oraz forsycje, a także pełna paleta barwnych tulipanów sprawiły, że korowód, który przeszedł uliczkami naszego osiedla, był wyjątkowo kolorowy. Kwiaty wykonane przez uczniów posłużyły do zorganizowania wiosennego ogrodu, który cieszył oczy całej społeczności szkolnej.

W czasie gdy uczniowie z klas O – III spacerowali, starsi koledzy przygotowywali się do wizyt młodszych. Klasy IV zorganizowały „kąciki hobby,” w których pojawiły się kolekcje znaczków, kamieni oraz zwierzątek. Wielu uczniów opowiadało o swoich zainteresowaniach prezentując medale i puchary zdobyte w różnych konkursach.

Koledzy z klas V zaprosili drugoklasistów na prezentacje, podczas których przedstawili sylwetki wybitnych polskich uczonych: Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie. Dodatkową atrakcją były pierniki związane z Toruniem, miastem Kopernika,  przygotowane przez koleżanki z klasy Va i Vc.

Jednak szczególnie ciekawe okazały się eksperymenty naukowe wykonane  przez uczniów  z klas VI pod przywództwem nauczycielek  przyrody.  Trzecioklasiści z wypiekami na twarzach oglądali pokazy, a młodzi naukowcy otrzymali w pełni zasłużone brawa.

Wiośnie bardzo podobało się naukowe powitanie. Nagrodziła nas piękną słoneczną pogodą.