Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Kawałek nieba z Indii

    16 marca  2015 nasza szkoła gościła niecodziennego i niezwykle miłego gościa. Przybyła do nas Siostra Bogusława Woźniak - Misjonarka Klaretynka, aby opowiedzieć nam o swojej pracy misyjnej w Indiach. Na początku spotkań z poszczególnymi grupami uczniowskimi słowa powitania skierowała do Siostry Pani Dyrektor Irmina Bieńkowska.  Katarzyna Dobruk krótko wprowadziła w temat, po czym oddała głos Szanownej prelegentce. Nasi uczniowie mogli poznać codzienne życie misjonarza, tradycję i kulturę indyjską oraz warunki klimatyczne tam panujące i zwierzęta. Siostra korzystając ze środków audiowizualnych bardzo interesująco powiadała o tych zagadnieniach, przez co wzbudziła zaciekawienie słuchaczy. Uczniowie zadawali pytania i mogli podziwiać tradycyjny indyjski strój - sari, w który przebrały się nasze panie nauczycielki: wychowawczyni klasy Id -  p. Bogusława Dalgiewicz - Ruchała i wychowawczyni  IIIc - p. Mirosława Franczak.

   Siostra zapoznała również  z ideą Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, a nasi wychowankowie mogli zaprezentować się w kolorowych koszulach symbolizujących różne kontynenty świata.

   Na zakończenie pobytu w placówce Siostra Misjonarka  odwiedziła przedszkolaki z grupy „Perełki” z Publicznego Przedszkola nr 5.  Choć była to krótka wizyta, to jednak pełna radości, spontaniczności i dziecięcej ciekawości.

   Bardzo dziękujemy Siostrze Bogusławie za niezwykle cenne spotkanie. Dziękujemy za pełną poświęcenia pracę na misjach, a obecnie w parafii Świętej Barbary w Modlinie Twierdzy.

    Niech dobro, które dokonuje się za pośrednictwem Siostry osoby przemienia ludzkie serca i czyni je jeszcze bardziej wrażliwymi na drugiego potrzebującego człowieka.

Katarzyna Dobruk

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.