Kawałek nieba z Indii

16 marca  2015 nasza szkoła gościła niecodziennego i niezwykle miłego gościa. Przybyła do nas Siostra Bogusława Woźniak - Misjonarka Klaretynka, aby opowiedzieć nam o swojej pracy misyjnej w Indiach. Na początku spotkań z poszczególnymi grupami uczniowskimi słowa powitania skierowała do Siostry Pani Dyrektor Irmina Bieńkowska.  Katarzyna Dobruk krótko wprowadziła w temat, po czym oddała głos Szanownej prelegentce. Nasi uczniowie mogli poznać codzienne życie misjonarza, tradycję i kulturę indyjską oraz warunki klimatyczne tam panujące i zwierzęta. Siostra korzystając ze środków audiowizualnych bardzo interesująco powiadała o tych zagadnieniach, przez co wzbudziła zaciekawienie słuchaczy. Uczniowie zadawali pytania i mogli podziwiać tradycyjny indyjski strój - sari, w który przebrały się nasze panie nauczycielki: wychowawczyni klasy Id -  p. Bogusława Dalgiewicz - Ruchała i wychowawczyni  IIIc - p. Mirosława Franczak.

Siostra zapoznała również  z ideą Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, a nasi wychowankowie mogli zaprezentować się w kolorowych koszulach symbolizujących różne kontynenty świata.

Na zakończenie pobytu w placówce Siostra Misjonarka  odwiedziła przedszkolaki z grupy „Perełki” z Publicznego Przedszkola nr 5.  Choć była to krótka wizyta, to jednak pełna radości, spontaniczności i dziecięcej ciekawości.

Bardzo dziękujemy Siostrze Bogusławie za niezwykle cenne spotkanie. Dziękujemy za pełną poświęcenia pracę na misjach, a obecnie w parafii Świętej Barbary w Modlinie Twierdzy.

Niech dobro, które dokonuje się za pośrednictwem Siostry osoby przemienia ludzkie serca i czyni je jeszcze bardziej wrażliwymi na drugiego potrzebującego człowieka.

Katarzyna Dobruk