"Czy baterie są jak bakterie?"

Uczniowie klas IV b oraz IV d wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym "Czy baterie są jak bakterie"?", którego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami. Akcja promocyjna była prowadzona na terenie naszej szkoły. Na korytarzach naszej szkoły zostały ustawione modele baterii oraz wystawy, na których uczniowie mogli znaleźć informację na temat szkodliwych substancji zawartych w bateriach, w jaki sposób baterie są przetwarzane, łańcuch recyklingu baterii oraz informację, które zachęcają do zbierania zużytych baterii i wyrzucanie baterii do odpowiednich pojemników. Konkurs polegał również na opracowaniu, przez uczniów klas IV b oraz IV d, dowolną techniką plastyczną lub techniczną plakatu, prezentującego sposób właściwego postępowania ze zużytymi bateriami, wpływu zużytych ogniw przenośnych na środowisko naturalne oraz zdrowie człowieka. Z przygotowanych prac zorganizowana została akcja promocyjna. Ponadto 5 prac, które w sposób najwyższy spełniały kryteria konkursowe, zostają wysłane do etapu ogólnopolskiego. Są to prace następujących uczniów:

Kamila Marszałek 4 b

Weronika Spalik 4 b

Łempicka Aleksandra 4 d

Stan Aleksandra 4 d

Sobierski Jakub 4 d

Dodatkowo uczniowie tych klas sami przeprowadzili lekcje przyrody na temat : "Czy baterie są jak bakterie?" stosując różne metody: zagadki o bateriach, krzyżówki, mini wykład o substancjach szkodliwych zawartych w bateriach, prezentacje multimedialne oraz wykonaliśmy doświadczenie - jak zrobić baterię z cytryny?. Uczniowie otrzymali również ulotki informujące o prawidłowym recyklingu baterii, które przykleili do zeszytu.