Walentynki

Dnia 16 lutego 2015 roku w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość Dnia Świętego Walentego. Na początek wszyscy uczniowie wzięli udział w zabawie ruchowej: „Odnajdź swoją drugą połówkę” – uczestnicy, raz dziewczynki, raz chłopcy, musieli odnaleźć osobę, która miała ten sam kolor włosów, była ubrana w odzież tego samego koloru lub urodziła się w tym samym miesiącu. Po takiej rozgrzewce nastąpiła „Randka w ciemno”. Najpierw swojej sympatii szukała Julka. Po pytaniach o ulubiony kolor, dyscyplinę sportową i podziwianego superbohatera, wybór padł na kandydata nr 3, czyli Mateusza. W drugiej części wybierał Piotrek i pytał o wymarzone wakacje, co dziewczęta zrobiłyby z wysoką wygraną pieniężną oraz jaką bohaterką z bajek chciałyby być. Tym razem zwyciężyła kandydatka numer 2 – Hania. W nagrodę świeżo upieczone pary udały się na romantyczną „kolację”. Jednak główną atrakcja była poczta walentynkowa. Pani Krysia w ubraniu listonosza i torbą na listy rozdawała kartki walentynkowe, które uczniowie mogli wrzucać do kolorowego pudła – „skrzynki pocztowej”. Na zakończenie wszystkie świetliki dostały słodki upominek w postaci lizaka w kształcie serduszka.

mgr Krystyna Dobrzyńska i mgr Aleksandra Pocheć