Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej

10 lutego 2015 roku uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej, uczęszczających do świetlicy udali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przeszła ostatnio gruntowny remont. Dla większości było to pierwsze spotkanie z biblioteką publiczną. Pani Kasia wytłumaczyła dzieciom zasady korzystania z wypożyczalni, pokazała księgozbiór i zachęciła do założenia karty bibliotecznej. Przypomniała również jak należy dbać o książki, żeby jak najdłużej służyły czytelnikom. Pierwszoklasiści mieli okazję zapoznać się z najbardziej poczytnymi pozycjami książkowymi z działu dziecięcego, co z wielką chęcią uczynili. Na zakończenie świetliki zobaczyły stanowiska komputerowe, które są dostępne dla każdego zainteresowanego. Po tej wizycie przybędzie bibliotece pewnie sporo nowych czytelników.

mgr Ewa Ładniak i mgr Aleksandra Pocheć

Zespół Szkolno-Przedszkolny