KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK KLAS TRZECICH

„Przybieżeli do Betlejem pasterze…”

Taką oto kolędą rozpoczęły klasy trzecie  koncert kolęd i pastorałek. W  dalszej części występu mogliśmy usłyszeć jeszcze kilka innych  tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych, m.in. „Wśród nocnej ciszy”, czy „O j maluśki, maluśki”.

Zaprezentowane też zostały współczesne pieśni  zwane pastorałkami. Jedne z nich bawiły swoją skocznością i dowcipnym tekstem, jak np. „Spojrzały aniołki” czy „Z nieba bliżej do Tatr”. Inne zaś wzruszały pięknem muzyki,  nastrojowym śpiewem i refleksyjnością tekstu.

Śpiewy poprzeplatane zostały przekazaniem krótkich informacji na temat historii kolęd. Podczas występu klas trzecich można było podziwiać zdolności wokalne wykonawców – chóralne jak i solowe. Były również tańce, m.in.  taniec góralski z ciupagami i świetny występ aniołków z  poduszkami.

Podziwiać również można było grę aktorską, w formie pantomimy, do pastorałki o dziewczynce z zapałkami.

Występ swoją obecnością zaszczyciły rodziny występujących, a także Wicedyrektorzy  naszej szkoły. Koncert zakończył się sukcesem, a dowodem na to były zebrane brawa i słowa uznania.