Uczniowie klasy 5b śladami przygód Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison na kontynencie afrykańskim

Jedną z lektur omawianych w klasie piątej na lekcjach języka polskiego jest książka Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy”, dzięki której uczniowie przemierzają Czarny Ląd wraz z dwójką znanych bohaterów - Stasiem i Nel, dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o faunie i florze, o warunkach klimatycznych, sytuacji społecznej panującej w tamtym okresie, a także poznają kulturę plemion afrykańskich. Jednak najwięcej emocji budzą losy porwanych dzieci i ich dramatyczna wędrówka przez nieznane terytorium.

W grudniu uczniowie klasy 5b wzięli udział w projekcie edukacyjnym i podzieleni na grupy przygotowali scenki z omawianej lektury. Ich zadaniem było napisanie scenariusza, przydzielenie ról, nauczenie się tekstu na pamięć, wykonanie kostiumów, elementów scenografii i rekwizytów.

Z ogromną przyjemnością obejrzałam efekty ich pracy. Muszę przyznać, że pomysłowość dziecięca nie ma granic. Każda grupa zaprezentowała się w sposób bardzo ciekawy, przemyślany, a czasem wręcz zaskakujący, co widać na zdjęciach.

Sądzę, że przedstawienie to na długo pozostanie w mojej i ich pamięci.

H. Rucińska