Festiwal Kolęd w naszej szkole

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest niezastąpionym, godnym uwagi walorem Świąt Bożego Narodzenia oraz całego okresu związanego ze Świętami. Dlatego tak ważne jest, aby te wartości przekazywać młodemu pokoleniu. Stąd w wielu placówkach oświatowych czy artystycznych organizuje się festiwale lub przeglądy kolęd i pastorałek zachęcając do udziału dzieci i młodzież. Taki konkurs miał miejsce także w naszej szkole, w dniu 14.01.2015. Organizatorzy festiwalu - nauczyciele Zespołu Szkół nr 1: Katarzyna Dobruk, Anna Kłosowska, Wioletta Koziatek, Wanda Kępska i Anna Cybluska zaprosili do udziału chętnych uczestników klas 0 - VI i wychowanków najstarszych grup przedszkolnych z Publicznego Przedszkola nr 5.

Dzieci z chęcią przyjęły zaproszenie, a poszczególne klasy wytypowały swojego przedstawiciela. Młodzi artyści zgromadzili się w bibliotece szkolnej, gdzie miała miejsce nasza impreza.  Otwarcia festiwalu dokonali Wicedyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 7: p. Irmina Bieńkowska i p. Tomasz Szadkowski.

Komisja jury składająca się z organizatorów oceniała występy dziecięce w trzech kategoriach: klasy 0 - I; klasy II - III; klasy IV - VI.

Tegoroczni Zwycięscy Szkolnego Festiwalu Kolęd:

• Klasy 0 - I

I miejsce: Wiktoria Rosińska - grupa „Perełki”

II miejsce: Oliwia Bottcher klasa Ia

III miejsce: Maja Burzyńska klasa Ib

• Klasy II - III

I miejsce: Paweł Furtak, Jakub Zaręba klasa IIId (ex eaquo)

II miejsce: Julia Sawicka klasa IIIb

III miejsce: Kacper Moryl klasa IIIb

• Klasy IV - VI

I miejsce: Marta Sawicka klasa Va

II miejsce: Julia Krawczyk klasa VIc

III miejsce: Agnieszka Kaszyńska klasa VId

Laureaci, zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej  otrzymali dyplomy i upominki, zaś wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia . Jednak najważniejszym sukcesem uczniów był już sam udział w festiwalu i prezentacja swoich uzdolnień.

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Katarzyna Dobruk