Regulamin Tegorocznego Szkolnego Festiwalu Kolęd

1. Cel Festiwalu:

- zachęcanie uczniów do kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek;

- podkreślenie radosnego klimatu okresu bożonarodzeniowego;

- pomoc dzieciom i młodzieży w odkrywaniu talentów wokalnych.

2.  Przebieg:

W tegorocznym festiwalu kolęd nie przewidujemy oddzielnych eliminacji. Prosimy, aby eliminacje odbyły się w każdej klasie, a dokonał ich wychowawca przy pomocy nauczycieli uczących w danej klasie lub uczniów. W wyniku eliminacji do konkursu zostaje wytypowana tylko 1 osoba z klasy.

W konkursie przewidziane są tylko występy solowe, każdy uczestnik przynosi własny podkład muzyczny. Mile widziany instrument muzyczny (jeśli uczeń potrafi grać).

3. Festiwal odbędzie się w trzech przedziałach wiekowych:

- najstarsze oddziały przedszkolne z PP nr 5 i oddziały przedszkolneSP 7iklasy I;

- klasy II - III;

- klasy IV - VI.

4. Tegoroczny Szkolny Festiwal Kolęd odbędzie się 14.01.2015 (środa) w godz. 13. 45 -  ok. .17.00 w bibliotece szkolnej.

5. Nad przebiegiem festiwalu czuwać będzie komisja konkursowa/organizatorzy :Katarzyna Dobruk, Anna Kłosowska, Wioletta Koziatek, Wanda Kępska oraz nauczyciel przedszkola:Anna Cybulska.

6.Do poniedziałku 12.01.2015 nauczyciele wpisują kandydata do konkursu na listę uczestników. Z przedszkola listę uczestników zredaguje p. Anna Cybulska.

7. W każdej z powyższych kategorii jury wyłoni trzech laureatów(przyznamy: I, II, III miejsce, bez wyróżnień). Rozstrzygnięcie nastąpi na zakończenie konkursu.

6. Ze względów lokalowych nie przewidujemy udziału szerszej publiczności.Na życzenie wychowawców organizatorzy festiwalu będą przyprowadzać do biblioteki uczestników, którzy w tym czasie przebywają na terenie szkoły lub przedszkola, a po zakończonym wykonaniu kolędy odprowadzą dziecko do swojej sali lub świetlicy. Istnieje możliwość, by uczestnik festiwalu za pisemną zgodą rodziców uczestniczył w festiwalu do końca i uczestniczył w rozdawaniu dyplomów i nagród.

Prosimy o pisemną zgodę rodziców oraz o informację, w jaki sposób dziecko wraca po zakończonym konkursie do domu: samodzielnie czy pod opieką rodziców.

Katarzyna Dobruk

Anna Kłosowska