Wycieczka klasy III a i III c do Warszawy .

16 grudnia 2014r klasa IIIa i IIIc udały się na wycieczkę do Warszawy. Pod okiem pracowników Muzeum Narodowego uczniowie zwiedzali kolejne sale muzealne, wykonywali zadania i z zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych dla nich zajęciach. Uczniowie klasy IIIc zupełnie jak artyści poszukiwali barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Zastanawiali się, co sprawia, że jedne obrazy wydają się nam wesołe, inne zaś smutne. Natomiast uczniowie IIIa szukali odpowiedzi na pytania: Co jest potrzebne malarzowi do pracy? Czym jest talent? Gdzie pracuje artysta? Podczas spotkania dowiedzieli się, co każdy malarz powinien wiedzieć o sztuce malowania, jak wygląda pracownia malarska oraz jakich narzędzi używa artysta do tworzenia swoich prac.

Trzecioklasiści odwiedzili również najbardziej pachnącą część „Formy Kolory”, czyli Dział Mydeł, uczestnicząc w warsztatach mydlanych. Dowiedzieli się o historii mydła i jego znaczeniu, a także dlaczego należy myć ręce. Wykazując się kreatywnością, pod okiem instruktora stworzyli dla siebie piękne, pachnące i wyjatkowe mydełka, które sami ślicznie zapakowali. Pełni wrażeń i gotowi na kolejne wycieczki uczniowie wrócili do szkoły.