Świąteczne tradycje Orlików z 1 g

W ostatnim tygodniu w szkole przed przerwą świąteczną uczniowie klasy 1 g poznawali tradycje i zwyczaje związanym z Bożym Narodzeniem. 18 grudnia dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece na Osiedlu Młodych. Pani Katarzyna Stasiak przygotowała zadania związane z zimą i zwyczajami świątecznymi. Uczniowie wykazali się umiejętnością pracy w zespole, spostrzegawczością, pomysłowością. Na pamiątkę tego spotkania pani bibliotekarka wręczyła dzieciom prezent w postaci pięknie ilustrowanej książki o Mikołaju. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że to początek przygody uczniów klasy 1 g z ciekawymi zajęciami bibliotecznymi i jeden ze sposobów na spędzenie czasu wolnego.

Tego samego dnia wieczorem odbyło się klasowe spotkanie rodzinne. Uczniowie przygotowali i zaprezentowali rodzinom świąteczne przedstawienie. Dzieci wcieliły się w role zabawek, które martwią się, że pod choinką jak co roku będą nowe atrakcyjne zabawki, a nimi nikt nie będzie się już bawił. Młodzi aktorzy pięknie śpiewali i mówili swoje role, co potwierdziły gromkie brawa zgromadzonej widowni. Jednym ze zwyczajów spotkań świątecznych jest obdarowywanie się nawzajem prezentami, więc u nas nie mogło być inaczej. Wychowawcy złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia, a dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, a następnie rodzice złożyli życzenia i wręczyli prezenty. Na zakończenie był wspólny słodki poczęstunek, który na świąteczny stół przygotowali Rodzice.

Następnego dnia obejrzeliśmy szkolne jasełka, składaliśmy życzenia świąteczne i rozpoczęliśmy długo oczekiwaną przerwę świąteczną.