Boże Narodzenie otwiera nas na potrzebujących - Jasełka w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Maz.

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej nr 7 miało niecodzienny charakter. Młodzi aktorzy - uczniowie klas: IId i IIe pod opieką swoich wychowawców: Wandy Katarzyny Tomaszewskiej i Doroty Przygoda oraz nauczyciela religii Katarzyny Dobruk pokazali, jak cud narodzin Jezusa może przemienić  nie tylko życie pojedynczych osób, ale także całej społeczności, otwierając nas na bezinteresowną pomoc okazaną innym ludziom, tym najbardziej potrzebującym: podopiecznym Caritas, chorym w szpitalu, samotnym, ubogim. Oprócz tradycyjnej wymowy znaczenia Bożego Narodzenia dzieci pochyliły się nad pragnieniem dzielenia się dobrem i życzliwością z drugim człowiekiem , co podkreśliło jeszcze bardziej uroczystą wymowę tych pięknych dni.

Bogate przedstawienie jasełkowe, zachęciło nas do czynienia dobra i uwrażliwiło nasze serca na potrzebujących.  Niezastąpionym walorem był występ chóru szkolnego pod dyrekcją p. Anny Kłosowskiej. Wraz z przepięknym śpiewem chórzystek mogliśmy wejść jeszcze bardziej w ten świąteczny, niepowtarzalny i wyjątkowy klimat.

Wszystkim uczniom klas IId i IIe, ich wychowawcom  i całemu chórowi szkolnemu wraz z opiekunem należą się ogromne brawa i podziękowania. Warto podkreślić, iż tegoroczne jasełka  wystawiane były w naszej szkole aż trzykrotnie: 15 grudnia dla rodziców, gości oraz społeczności lokalnej oraz 19 grudnia dla najstarszych grup przedszkolnych i dla całej społeczności szkolnej.  Dla nas ogromną radością była obecność na przedstawieniu Siostry Misjonarki Klaretynki - Siostry Bogusławy Woźniak, która przez dziesięć lat pracowała na misjach w Indiach, a obecnie pełni posługę w parafii Świętej Barbary w Modlinie Twierdzy.  Dziękujemy Siostrze za skierowane do nas słowa i czekamy na dalsze spotkania.

Katarzyna Dobruk

Zespół Szkolno-Przedszkolny