Daj pluszaka dla przedszkolaka

P. Bosmans powiedział, że dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym. Dzieciństwo zaś powinno być piękne, szczęśliwe i beztroskie. Niestety, nie zawsze i nie dla wszystkich tak jest. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły postanowili jednak temu zaradzić. Późną jesienią zorganizowali charytatywną akcję „Daj pluszaka dla przedszkolaka”. Zbierali zabawki i książki przeznaczone dla dzieci 3 – 6 lat. Efekt akcji zaskoczył nas wszystkich i przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Przez 2 tygodnie zgromadziliśmy około 30 olbrzymich worków i pudeł maskotek, lalek, samochodów, klocków, książek, układanek, gier planszowych, kredek, piłek i wszystkiego tego, co kochają i z czego cieszą się małe dzieci. Były nawet wózki i domki dla lalek, i pluszaki większe od dorosłego człowieka.

Wszystkie zabawki przeznaczyliśmy dla jednego z wiejskich przedszkoli w powiecie siedleckim. Mamy wiadomości z pierwszej ręki i wiemy, że dzieci dostały je na mikołajki i aż 2 razy odwiedził je w tym roku Święty Mikołaj. Część zabawek została „na zawsze” w przedszkolu, a część dzieci zabrały ze sobą do domów. Podobno bardzo się cieszyły i to jest dla nas największym podziękowaniem, bo

„Gdy się dziecko śmieje,

niebo się uśmiecha.

Nocny mrok bieleje,

gdy się dziecko śmieje.

Cała w nim nadzieja, szczęście i pociecha.

Gdy się dziecko śmieje,

niebo się uśmiecha”.