Szlachetna Paczka

„Dość się serce weseli, gdy daje i sobą się dzieli.”

/L. Staff/

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocy najuboższym. Organizowana jest już XIV raz przez Stowarzyszenie Wiosna. Jak mówi Prezes Zarządu tego Stowarzyszenia – ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek – „Piękny prezent jest jak strzał prosto w serce – człowiek żyje w biedzie, przyzwyczajony, że ma zadowalać się byle czym, nagle otrzymuje coś o czym marzył. Płaszcz, w którym pięknie wygląda na Pasterce.
Pierwszą w życiu nową rzecz. (…) Tak działa Paczka!” I dodaje: „Ja po prostu kocham ludzi bogatych tak, że oni zaczynają kochać biednych.  Bo w miłości najważniejsze jest to, by kochać tak, by ten którego kocham również nauczył się kochać”.

Uczniowie naszej szkoły, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni zarazili się taką właśnie miłością i od wielu lat przygotowują „piękne prezenty”, o których wspominał ksiądz, albowiem należą do wielkiej rodziny Szlachetnej Paczki. W tym roku wsparli kobietę, która, po śmierci męża, samotnie zajmuje się niepełnosprawnymi synami. Wspólnymi siłami uzbierali wszystko to, czego rodzina potrzebowała: produkty żywnościowe, środki czystości, odzież, obuwie, pościel i… szczególne upominki – kremy przeciwzmarszczkowe i słodycze – a właściwie – g ó r ę   s ł o d y c z y.

14.12.2014 roku kawalkada samochodów z 40 paczkami ruszyła spod budynku SP 7 do biednego domku gdzieś w lesie. Cieszymy się, że staliśmy się powodem do radości DRUGIEGO CZŁOWIEKA, CZŁOWIEKA W POTRZEBIE. To był dzień wyjątkowy, niezwykle piękny…, bo Pomagaliśmy przez wielkie „P”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji – szczególnie uczniom klas 2a, 3a, 3c, 4a, 4b, 4c, 5a, 5c, 5d, 6d, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym.

Dziękujemy tym, którzy nas wspierali i dopingowali do działania.

Dziękujemy tym, którzy pakowali prezenty, użyczyli nam swoich samochodów, poświęcili wolny czas.

Dziękujemy wszystkim Dobrym Duchom Szlachetnej Paczki w SP 7 – opiekujcie się nami dalej…

Dziękujemy Wszystkim za wszystko!

DOBRO – CZYŃCY

DZIĘKUJEMY!!!