Edukacja poprzez zabawę mikołajkowy wyjazd klasy IIe i IIc

9 grudnia 41 drugoklasistów wyruszyło na wycieczkę do stolicy. Pierwszą atrakcją była wizyta w kinie IMAX 3D i obejrzenie filmu przyrodniczego „Pod taflą oceanu”. Dzieci przeniosły się w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji. Przeżyły bezpośrednie i zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów.

Druga atrakcja czekała w Muzeum Archeologicznym. Uczniowie zwiedzali jedną z wystaw poświęconych pradziejowym naczyniom. Poznali proces ich wytwarzania, sposoby ozdabiania, a następnie samodzielnie wykonywali naczynia z gliny. Praca w glinie była bardzo przyjemna. Każdy wykonał swoje własne unikatowe naczynko. Dzieci ozdabiały gliniane wyroby głowami zwierząt, dolepiały ucha i pokrywki. To było trudne, ale bardzo ciekawe doświadczenie.

Dzieci z nowo zdobytą wiedzą i nowymi umiejętnościami wróciły do szkoły.

Katarzyna Tomaszewska