Spotkanie z weterynarzem w klasie II d i II e

Dnia  28 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z weterynarzem. Zaproszonym gościem był Pan Sławomir  Fajkowski, która opowiadał dzieciom z klasy II d i II e o swojej pracy, jak również o tym w jaki sposób można zostać weterynarzem. Odwiedziła nas też p. weterynarz  Mirosława Ambroziak , która przyprowadziła ze sobą  psa. Dzieci były przeszczęśliwe mogąc go pogłaskać,  a później także posłuchać bicia jego serca. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami dbania o zwierzęta hodowane w domu np.: ( karmienie ich, wizyty u weterynarza, zapewnienie odpowiedniego miejsca na odpoczynek i sen, wychodzenie na spacer, opieka zimą, szczepienia itp.) oraz zwrócenie uwagi na ostrożność w kontaktach ze zwierzętami.
Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się, że praca weterynarza jest bardzo ciekawa, a zarazem odpowiedzialna i trudna, ale w tym zawodzie przede wszystkim liczy się  miłość do zwierząt i chęć niesienia im pomocy.