Mikołajkowy Bączek

5 XII 2014 roku, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1, zorganizowano IX Korespondencyjne Mistrzostwa Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET – Mistrzostwa SP7 .

Celem przeprowadzonych rozgrywek było: uatrakcyjnienie mikołajek, doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo – ruchowej, propagowanie zabawowych form nauczania – uczenia się, umożliwienie dzieciom w wieku od 5 lat porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z całej Polski.

Zawodnicy kręcili bączkiem matematycznym i nakładali na niego pierścienie papierowe w obecności zawodników swojej kategorii, sędziów: Anny Dryblak, Beaty Filipiak, Anety Lodzik, Agnieszki Michalak, Grażyny Nurczyńskiej, Wandy Tomaszewskiej, Anny Warchoł oraz Koordynatora Mistrzostw. Uroku zawodom dodawały mikołajkowe przebrania organizatorów i zawodników oraz odświętny wystrój sali.

Dzieci mogły startować indywidualnie, we właściwej dla siebie kategorii wiekowej lub z dorosłym członkiem rodziny, który kręcił bączkiem. W zawodach wzięły udział także przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5.

Jak co roku odwiedził dzieci Święty Mikołaj, który poprowadził wesoły, rozbawiony korowód i rozdawał słodkie prezenty. W tym roku klasy III d i II a przygotowały, jako niespodziankę, przedstawienie, pt: „W Karzełkowie". Opowiadało ono o krasnalu Łapciusiu poszukującym zagubionej w leśnych ostępach czapeczki. Spektakl powstał pod kierunkiem wychowawców: Anny Dryblak, Małgorzaty Kuleszy i Sylwii Mariańskiej.

Podczas gali laureatów Mistrzostw SP7 nagrodzonych zostanie po 6 zawodników z każdej z kategorii. W zawodach ogólnopolskich za miejsca od I do XII przyznawane  będą dyplomy oraz znaczki, które Organizator przesyła pocztą.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i słodyczy.

Koordynator Mistrzostw

Małgorzata Kulesza