Tu nasze miejsce, To nasz kraj – akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia  07.11.2014 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości, która miała miejsce na Sali forum  widownię stanowili wszyscy uczniowie naszej szkoły. Obecni  byli nauczyciele, wychowawcy klas jak również dyrekcja naszej szkoły. Głównymi aktorami przedstawienia byli uczniowie klas 2c oraz 4b.  Akademię przygotowali: Pani Urszula Kamińska, Pani Renata Majcher oraz Pan Wojciech Stecyna .

Przedstawienie trwające jedną godzinę lekcyjną wzbudziło duże zainteresowanie odbiorców. Była to bowiem ciekawie poprowadzona lekcja historii  zawierająca wątki począwszy od pradawnych dziejów naszej ojczyzny, poprzez lata niewoli i rozbiorów aż do międzywojennej historii Polski. Oprawą akademii były patriotyczne piosenki, które z pełnym zaangażowaniem wykonywał chór złożony z uczniów klas 2 c i 4 b. Powagi uroczystości dodał podkład muzyczny oraz wspaniała scenografia. Na głównej ścianie sceny widniał piękny, duży orzeł upięty z biało – czerwonego płótna. Rzucał się w oczy również napis – hasło tego dnia Tu nasze miejsce, To nasz kraj.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,