Andrzejki

Dnia 28 listopada 2014 roku w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyły się Andrzejki. Dzieci miały okazję poznać niektóre z najstarszych andrzejkowych wróżb, a także dowiedzieć się co szykuje dla nich przyszłość. Uroczystość zaczęła się od krótkiej informacji na temat historii andrzejek. Następnie dzieci uczestniczyły we wróżbach „zbiorowych”: z butami (która panienka wyjdzie pierwsza za mąż i który kawaler się pierwszy ożeni?), z talerzami (jaka nas czeka kariera: naukowa, duchowa, finansowa, czy może pisana jest nam wielka miłość?) i z poduszką (panowie wyciągali spod poduszki rzecz należącą do panienki, która jest im pisana). Ostatnia część związana była z wróżbami indywidualnymi. Uczniowie mogli dowiedzieć się o swojej przyszłości za pomocą wróżb z ręki oraz z kart, poznać imię ukochanego/ukochanej przez przekłucie serca oraz dowiedzieć się, co mówi o ich losie koło fortuny. Całej uroczystości towarzyszyła mroczna i pełna magii atmosfera.

mgr Anna Muras i mgr Aleksandra Pocheć