Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

 • -

Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Fabryki Krówek

          5 listopada 2014 r. uczniowie z  klasy III a i III c wybrali się na wycieczkę do Muzeum Motoryzacji  w  Otrębusach i Fabryki Krówek w Milanówku.

           Pierwszym punktem wycieczki była niewielka miejscowość leżąca tuż przed Warszawą – Otrębusy. Znajdujące się tam osobliwe Muzeum Motoryzacji zachwyciło nas  nie tylko swoją powierzchnią, ale także eksponatami pochodzącymi z  okresu  XIX i XX wieku.  Poklasyfikowane według epok i stylistyki, skrupulatnie oznaczone samochody, przypominały  nam o tym, że weszliśmy w świat ciekawych „pamiątek” historii. Zobaczyliśmy pięknie odrestaurowane pojazdy : samochody, motocykle, pojazdy wojskowe, pojazdy dostojników.

         Unikatowe egzemplarze pamiętające czasy PRL-u: Porsche, Rolls-Royce czy Cadillaki, to tylko nieliczne przykłady eksponatów, które mieliśmy okazję zobaczyć. Największe zainteresowanie wśród chłopców wzbudziły opancerzone samochody. Dziewczynkom najbardziej podobały się samochody z epoki „amerykańskiego snu”, szczególnie różowy Buick i Ford Thunderbird. Pani przewodnik podkreślała, iż każdy ze zgromadzonych pojazdów jest „na chodzie” i wiele z nich można wypożyczyć.  Dowiedzieliśmy się, że większość przedwojennych eksponatów jest na bieżąco wykorzystywana w wielu filmach, chociażby w serialu „Czas honoru”.

        Na koniec wizyty w muzeum,  każdy z uczestników pozował do zdjęcia na czołgu. To była  wspaniała lekcja z historii motoryzacji!

        Potem odwiedziliśmy Fabrykę Krówek w Milanówku. Perspektywa obserwacji produkcji smacznych, słodkich krówek wzbudzała w nas ogromne emocje.

         Wycieczkę rozpoczęliśmy od założenia profesjonalnych fartuszków i okryć na głowę, chroniących przed możliwymi zabrudzeniami podczas wizyty w fabryce. Obejrzeliśmy  ogromną maszynę służącą do wytwarzania cukierków. Pani przewodnik pokazała nam cały  proces produkcji i przedstawiła pracowników fabryki, którzy potrafią zapakować do 80 kg krówek dziennie każdy. Odbiorcą dużej ilości milanowskich słodkości są m.in. TVN, Orange, Play jak również osoby prywatne i mniejsze firmy.

        Na zakończenie wspaniałej wycieczki mogliśmy zaprojektować własne etykiety i owinąć w nie krówki! Potem była praca plastyczna "Moja Krówka" i każdy z nas otrzymał słodką paczuszkę krówek!

To była wspaniała wycieczka, a krówki przepyszne! POLECAMY!

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.