Pasowanie na Świetlika

W dniach 6 i 7 listopada 2014, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego - Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim, odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych uczęszczający do świetlicy szkolnej. Aby zostać pełnoprawnym członkiem świetlicowej gromady należało wykazać się znajomością zasad szkolnych, szybkością działania, odwagą oraz pozytywnym nastawieniem do sytuacji trudnych. Uczniowie ustawiali na czas plecaki, tworzyli pary, odgadywali zagadki, wykazywali się znajomością właściwych zachowań obowiązujących w świetlicy, segregowali zabawki, a także wzięli udział w "uśmiechniętym" teście cytryny.  Wszyscy pozytywnie wywiązali się z powierzonych im zadań i tym samym mogli złożyć na ręce wychowawczyń Anny Maj i Anny Muras ślubowanie. Na zakończenie uroczystości każdy z uczniów otrzymał tematyczny upominek ułatwiający i uprzyjemniający funkcjonowanie w świetlicowej gromadzie. Pasowanie przebiegało w atmosferze radosnej zabawy i  sprzyjało budowaniu pozytywnej samooceny wszystkich jego uczestników.

Anna Muras, Anna Maj