Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

„JESIEŃ”. Warsztaty plastyczne dla uczniów klas I-III

W czwartkowe popołudnie 6 XI 2014 r.  odbyły się w szkole warsztaty plastyczne dla uczniów klas 1-3. Zgłosiło się ponad 20 osób w różnym wieku ; byli najmłodsi, zaczynający dopiero przygodę ze sztuką,  jak również starsi , trzecioklasiści- wielokrotni zdobywcy nagród w konkursach plastycznych.

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli p. Kasi Tomaszewskiej i p. Anety Lodzik wykonywały prace plastyczne, z których najpiękniejsze wezmą udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez NOK pt. „Cztery pory roku- Jesień”.

Pani Kasia- organizator konkursu na terenie szkoły,  przygotowała dla młodych artystów,  prócz bogatego zaplecza materiałowego,  prezentację o jesieni; wspaniały pokaz slajdów wprowadził uczestników warsztatów w klimat jesiennej aury, uwrażliwił na piękno pejzaży, malowanych paletą ciepłych barw. Następnie nauczyciel plastyki- pani Aneta odkryła przed artystami tajniki warsztatu malarskiego, uczyła szkicowania, projektowania kompozycji, dawała wskazówki odnośnie perspektywy, sposobów i efektów mieszania barw. Ciekawe zabiegi artystyczne w postaci pryskania, zalewania, ścierania i zmywania farby na pewno dodadzą uroku pracom jesiennym. Na twarzach malujących dzieci widać było skupienie, radość i ogromne zaangażowanie. Było także wiele śmiechu i radości z nieoczekiwanych efektów wizualnych po „eksperymentowaniu” z farbami, nie obyło się bez pobrudzenia buź, rąk, koszulek…ale warto było oddać się ekspresji twórczej, aby uzyskać takie efekty. Prace małych artystów były niesamowite, wszyscy byli dumni ze sowich dzieł.

 Po zakończeniu spotkania „Artystycznych Dusz” zorganizowana została wystawa prac, a te najpiękniejsze będą reprezentowały szkołę w NOK-u.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie, życzymy sukcesów w konkursach plastycznych.

p. Katarzyna Tomaszewska i  p. Aneta Lodzik

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.