„JESIEŃ”. Warsztaty plastyczne dla uczniów klas I-III

W czwartkowe popołudnie 6 XI 2014 r.  odbyły się w szkole warsztaty plastyczne dla uczniów klas 1-3. Zgłosiło się ponad 20 osób w różnym wieku ; byli najmłodsi, zaczynający dopiero przygodę ze sztuką,  jak również starsi , trzecioklasiści- wielokrotni zdobywcy nagród w konkursach plastycznych.

Dzieci pod kierunkiem nauczycieli p. Kasi Tomaszewskiej i p. Anety Lodzik wykonywały prace plastyczne, z których najpiękniejsze wezmą udział w międzyszkolnym konkursie organizowanym przez NOK pt. „Cztery pory roku- Jesień”.

Pani Kasia- organizator konkursu na terenie szkoły,  przygotowała dla młodych artystów,  prócz bogatego zaplecza materiałowego,  prezentację o jesieni; wspaniały pokaz slajdów wprowadził uczestników warsztatów w klimat jesiennej aury, uwrażliwił na piękno pejzaży, malowanych paletą ciepłych barw. Następnie nauczyciel plastyki- pani Aneta odkryła przed artystami tajniki warsztatu malarskiego, uczyła szkicowania, projektowania kompozycji, dawała wskazówki odnośnie perspektywy, sposobów i efektów mieszania barw. Ciekawe zabiegi artystyczne w postaci pryskania, zalewania, ścierania i zmywania farby na pewno dodadzą uroku pracom jesiennym. Na twarzach malujących dzieci widać było skupienie, radość i ogromne zaangażowanie. Było także wiele śmiechu i radości z nieoczekiwanych efektów wizualnych po „eksperymentowaniu” z farbami, nie obyło się bez pobrudzenia buź, rąk, koszulek…ale warto było oddać się ekspresji twórczej, aby uzyskać takie efekty. Prace małych artystów były niesamowite, wszyscy byli dumni ze sowich dzieł.

Po zakończeniu spotkania „Artystycznych Dusz” zorganizowana została wystawa prac, a te najpiękniejsze będą reprezentowały szkołę w NOK-u.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zaangażowanie, życzymy sukcesów w konkursach plastycznych.

p. Katarzyna Tomaszewska i  p. Aneta Lodzik

Zespół Szkolno-Przedszkolny