Wycieczka klasy III d

17 października 2014 roku klasa III d pojechała na wycieczkę do Warszawy. Najpierw był  spacer Krakowskim Przedmieściem, którego celem było spotkanie ze sławnymi ludźmi  na pomniku m.in. z Adamem Mickiewiczem i  Bolesławem Prusem. Przy pomniku Mikołaja Kopernika dzieci bawiły się w planety krążące  wokół Słońca.  W drodze powrotnej dzieci zajrzały do kościoła św. Krzyża. Kolejnym  punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem na dziedzińcu Zamku Królewskiego wystawy „Polska Walcząca”. Na zakończenie pani przewodnik rozdała dzieciom karty pracy, które musiały uzupełnić w ciągu kilku minut. Dużo emocji wzbudziła lekcja nauki pieśni patriotycznych. Pan prowadzący zadawał dzieciom sporo pytań i  stawiał przed nimi kolejne wyzwania   z  którymi wszyscy sobie świetnie radzili. Osoby, które szybo i prawidłowo odpowiadały na pytania otrzymały nagrody w postaci gier patriotycznych. Po lekcji śpiewu  wszyscy udali się na ulicę Brzozową do muzeum „Interpretacji zabytku” na lekcję pt. „Skarby ludzkości – Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Na zakończenie było kupowanie pamiątek i podziwianie Starego Miasta, które jest również na liście UNESCO.