Pasowanie Pierwszoklasistów

Jak co roku 14 października w Dniu Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. W zamkowej scenerii rozpoczęła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: władze miasta, radni, przedstawiciele rady rodziców, dyrektorzy szkoły, nauczyciele oraz rodzice i najbliżsi głównych bohaterów, czyli „pierwszaków”.  Niezwykły prezent nie tylko pierwszoklasistom, ale wszystkim uczniom Zespołu sprawił Burmistrz Miasta p. Jacek Kowalski, który w obecności wszystkich zgromadzonych podpisał z wykonawcą umowę na budowę hali sportowej przy naszej szkole.

Następnie na kilkadziesiąt kolejnych minut władzę przejął Król Ołówkos, który poddał uczniów różnym próbom, w celu sprawdzenia ich umiejętności uczniowskich. I tak pierwszoklasiści śpiewali, recytowali, tańczyli, odpowiadali na trudne pytania, wykazali się znajomością zasad bezpieczeństwa i śpiewania po angielsku. Po tym egzaminie stu trzydziestu czterech pierwszoklasistów złożyło ślubowanie. Uroczystego pasowania dokonała Dyrektor Zespołu Szkół p. Agnieszka Pindel, a Wicedyrektor p. Tomasz Szadkowski wręczył uczniom legitymacje szkolne. Pamiątkowe dyplomy i kolorowe chusty zostały ufundowane przez radę rodziców.

Zaproszeni goście: Burmistrz Miasta - p. Jacek Kowalski, Wiceburmistrz – p. Janusz Mikuszewski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – p. Agnieszka Sejda, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – p. Jerzy Plackowski, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – p. Grażyna Brzozowska, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 – p. Elżbieta Kołodziejska, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Joanna Kańduła złożyli uczniom życzenia wielu szkolnych sukcesów i radości płynącej z nauki oraz obdarowali dzieci słodyczami.

Na zakończenie uroczystości uczniowie poprosili swoich najbliższych o pomoc i wsparcie w pokonaniu rozpoczętej drogi szkolnej. Rodzice złożyli obietnicę, że będą się starać uważnie słuchać, służyć radą i pomocą, pamiętać, że dzieci są wyjątkowe i unikalne, a przede wszystkim kochać je. Po tych słowach wzruszenie widać było na wielu twarzach.

Jeszcze tylko klasowe zdjęcia pamiątkowe i kolejne pasowanie zapisało się w historii szkoły.