Konkurs "Ekosfera w mojej miejscowości"

Konkurs "Ekosfera w mojej miejscowości" skierowany jest do uczniów klas I - VI szkoły podstawowej. Uczniowie mogą wykonywać prace konkursowe w zespołach (maksymalnie czteroosobowych).

Konkurs polega na:

a. znalezieniu miejsca w swojej miejscowości, które może zostać potencjalnym POI
 (POI - Points Of Interest). Potencjalnymi POI są miejsca lub budynki, które są niezagospodarowane, zniszczone, zaniedbane a posiadają potencjał do tego, aby stać się miejscami, które mają znaczenie dla lokalnego środowiska naturalnego lub mogą mieć wpływ na zwiększenie poziomu świadomości mieszkańców danej miejscowości na temat ekologii, zachowań proekologicznych i ich znaczenia dla jakości życia.

b. zaprojektowaniu nowego, przyjaznego miastu i środowisku naturalnemu, wyglądu potencjalnego POI np. przy użyciu programów graficznych, rysunków, obrazów, programów komputerowych itd. (technika i forma dowolna).

c. opisaniu, jakie znaczenie może mieć potencjalne POI dla lokalnego środowiska naturalnego, ochrony przyrody lub dla zwiększenia poziomu świadomości mieszkańców danej miejscowości na temat ekologii, zachowań proekologicznych i ich znaczenia dla jakości życia. Opis może zawierać zdjęcia, rysunki, grafiki, wizualizacje itd.

Dla trzech najlepszych prac zaplanowano nagrody.

Prace konkursowe należy oddać do 20 listopada 2014 r. do Pani Pauliny Wieczorek (nauczyciel przyrody).