Festiwal Nauki w Warszawie

We wrześniu w Warszawie odbywa się Festiwal Nauki. W ramach festiwalu w muzeach i na uczelniach organizowane są zajęcia w przystępny i ciekawy sposób przybliżające zagadnienia naukowe, rozwijające zainteresowania uczniów.

Klasa 4b uczestniczyła w zajęciach „Żywioły Ziemi - woda jako źródło życia” organizowanych w Państwowym Muzeum Archeologicznym. Uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o zatopionych dawno obiektach oraz dotyczących prac archeologicznych na dnie mórz i oceanów. Sami mogli zobaczyć świat pod lustrem wody i sprawdzić, czy w wodzie można pisać ołówkiem. Poznali sposoby i narzędzia do czerpania wody oraz pradziejowe osadnictwo. Samodzielnie wykonali miniaturową palisadę z fosą. Z ciekawością słuchali opowieści o wierzeniach i magii związanej z wodą. Mogli powąchać ziół i przypraw oraz samodzielnie wykonać kukiełkę ze słomy i kwiatów. Chłopcom spodobał się temat transportu rzecznego. Spróbowali swoich sił w żłobieniu łódki z wielkiej kłody.

Polecamy wszystkim udział w przyszłorocznym Festiwalu Nauki w Warszawie.

wychowawczyni klasy 4b

Szkoły Podstawowej nr 7