Podsumowanie konkursu szkolnego „Pomoce dydaktyczne z fizyki”

W tym roku szkolnym uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 2 wieli aktywnie udział w szkolnym konkursie, który ma już swoją piątą edycję. W związku z tym pojawiło się kilka przyrządów/doświadczeń będących już prezentowanych w latach poprzednich  między innymi.: siła wyporu, dźwignia, siłę ciśnienia atmosferycznego. Ale jak co roku pojawiły się perełki.

Ważne i wyróżniające się przyrządy zostały nagrodzone.

W tym roku

• pierwsze miejsce zdobyła Natalia Łempicka z IIIc  wykonała równię do badania ruchu jednostajnie przyspieszonego/ opóźnionego;
  • drugie miejsce zdobyła Magdalena Kaszyńska  z IIIb wykonała obwód szeregowo równoległy, w którym możemy dokonać pomiaru napięcia i natężenia używając miernika cyfrowego;
  • trzecie miejsce zdobył Jakub Sabat IIc wykonał model prostego silnika elektrycznego, który można podłączyć do sieci.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za pomoce dydaktyczne, stanowią one dobrą bazę na lekcje fizyki, a nagrodzonym gratuluję.

szkolny organizator konkursu

Aneta Rozmarynowska