Wycieczka klubu fizycznego i geograficznego

To była lekcja inne niż wszystkie.  Dnia 18 maja 2016 roku, uczniowie klas II i III Publicznego Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, dwóch klubów: fizycznego i geograficznego, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Podzieleni na dwie grupy, uczestniczyli w lekcjach poświęconych analizie: ruchu ciał na równi, ruchu w spadku swobodnym, temperatury podczas parowania dwóch różnych substancji, częstotliwości dźwięku, drgań wahadła i inne oraz Geograficznym Systemom Informacyjnym.

Lekcje te miały kilka zasadniczych celów. Pierwszym z nich było poszerzenie wiedzy z fizyki i geografii. Drugim, ukazanie praktycznego zastosowania wiedzy teoretycznej przy pomocy programów komputerowych. Trzecim, rozwój wiedzy i umiejętności komputerowych w celach edukacyjnych.

Lekcje zorganizowali opiekunowie klubów, pani Aneta Rozmarynowska i pan Mateusz Olszewski.