Wycieczka do Narwiańskiego Parku Narodowego

Dnia 9 maja Klub Geograficzny oraz Klub Plastyczno-Dekoratorski  wybrał się do Kurowa, Śliwna, Tykocina, w którym kręcone były sceny filmu „U Pana Boga Za Piecem”, oraz Kiermusów, gdzie mogliśmy podziwiać hodowlę żubrów.

W Kurowie badaliśmy odczynniki chemiczne i właściwości fizyczne wody pobranej z rzeki i tej pobranej z kranu. W Śliwnie, miejscowości która także należy do Narwiańskiego Parku Narodowego, podążaliśmy po specjalnych kładkach, gdzie wyznaczona była ścieżka dydaktyczna. Podczas tej wędrówki mogliśmy podziwiać dziewiczą naturę tych terenów.

Kiedy przybyliśmy do Tykocina, poznaliśmy historię tego magicznego miasta. Dowiedzieliśmy się  też o wielu ciekawostkach związanych ze średniowieczem. Następnie udaliśmy się by zwiedzić kościół i podziwiać jego unikatową architekturę.

Przedostatnim punktem naszej wycieczki było odwiedzenie hodowli żubrów i pamiątkowe zdjęcie z nimi.

Ostatnim, ale najważniejszym miejscem, do którego przybyliśmy była Łomża, gdzie skosztowaliśmy wyśmienitych specjałów z lokalnego McDonalda J

Około godziny 19 powróciliśmy do Nowego Dworu pełni pozytywnych emocji i chętni by poznawać nowe, ciekawe tereny.