„Jestem Polakiem...” - piąta rocznica nadania imienia naszej szkole

Jestem Polakiem. Co to właściwie znaczy? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć gimnazjaliści, podczas obchodów Dnia Patrona naszej szkoły. W tym roku uczciliśmy piątą rocznicę nadania szkole imienia wielkiego Polaka. "Dostojna sylwetka Ryszarda Kaczorowskiego powinna pociągać każdego Polaka. Poważny, a jednocześnie pogodny, dostojny, a jednocześnie prosty, wyniosły, ale uśmiechnięty: to ten, który umiał być uczniem, harcerzem, żołnierzem, politykiem, dyplomatą i prezydentem...” – mówili prowadzący akademię. Uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny zatytułowany „Jestem Polakiem”. Składał się on z wierszy patriotycznych, przeplatanych piosenkami. Młodzież        z wielkim przejęciem i zaangażowaniem interpretowała wiersze. Młodzi artyści wzbudzili zainteresowanie całej publiczności szkolnej. Na szczególne uznanie zasłużyła Karolina Prasał, która wzruszyła wiele osób do łez piosenką E. Geppert „Nie żałuję”. Akademia  była  niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu.

Następnie uczniowie  w swoich klasach przeprowadzili przygotowane wcześniej lekcje o patronie. I jak nakazuje przesłanie tego dnia  „Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy Polakami i bądźmy z tego dumni!”

Akademia została przygotowana przez następujących nauczycieli: p. Małgorzatę Pawełas, p. Ewę Kędzierską, p. Dariusza Kłosowskiego we współpracy z p. Sebastianem. Goliszkiem, p. Mariuszem Tyczyńskim, p. Piotrem Wiśniewskim.