Wieczorek poetycki

12 maja 2016 r. o godzinie 18:00 w naszej szkole odbył się wieczorek poetycki poświęcony twórczości Pani Barbary Malewskiej. Autorka wielu wierszy została ciepło przyjęta przez wszystkich zgromadzonych. Pani Barbara jest wielką inspiracją dla naszego miasta; jak sama wspomniała: ,,Tutaj jest mój dom, to z tym miejscem związane jest moje życie i twórczość.”  Wspomniano, że w dniu 9 września 2007r. Rada Miejska nadała jej tytuł ,,Honorowego Obywatela Miasta Nowy Dwór Mazowiecki” za jej owocną współpracę z miastem.

Organizacja wieczorku, przygotowanie scenariusza, dekoracji oraz poczęstunku zostały wspaniale wykonane przez grupę projektową z klasy 2a wraz z pomocą klasowych kolegów. Na zakończenie wieczorku wręczono Pani Barbarze Tomik Poezji, który został stworzony przez grupę projektową z obecnej klasy 3d. Młodzież poświęciła mnóstwo czasu i pracy w przygotowanie tomiku, jednak efekt rekompensował wszelki trud włożony w jego powstanie.

Oczywiście całe to wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez artystów scenicznych. Wiersze autorki były świetnie zinterpretowane. Wyrecytowane zostały również wiersze dla najmłodszych. Przez cały wieczór pojawiły się dzieła takie jak: ,,Namaluję”, ,,Za nami”, ,,Obraz Matki”, ,,Wymarzyłam Cię”, ,,Spotkanie”, ,,Moja radość”, ,,Pejzaż bez ciebie” i naprawdę wiele innych wspaniałych wierszy. Dodatkowo pojawiły się utwory muzyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz absolwentkę: Barbarę Małecką. Nie wyszłoby to bez naszej polonistki, organizatorki -  Pani Agnieszki Przekory, która czujnym okiem nadzorowała prace nad organizacją tej imprezy. Wszyscy i każdy z osobna dali z siebie wszystko. W całym wydarzeniu wzięły udział osoby z klas:
Ia: Jakub Kamiński

Ib: Julia Mariańska, Bartłomiej Ducki, Piotr Pawełas i Michał Rynkun.

Ic: Anna Liwska, Gabriela Brodowska, Julia Chapuła i Weronika Bielska.

Ie: Julia Trzaskoma

IIa: Agnieszka Zwolińska i Łucja Stulczewska

IIb: Maria Piotrowska i Bartosz Maguza

IIe: Julia Wieliczko, Julia Trześniewska i Katarzyna Fajfer.

IId: Gabriela Boniecka.

IIIa: Alicja Świertoka.

IIId: Karolina Prasał.

Organizacja, dekoracje, scenariusz i poczęstunek wykonała klasa IIa: Agnieszka Zwolińska, Łucja Stulczewska, Dominika Przyborska, Natalia Kurowska, Julia Kostecka oraz Marta Jędrzejewska.

Wydanie tomiku wierszy: Patryk Stecki, Karolina Prasał, Julia Młodawska, Weronika Skorupska, Adrian Kowalski.

Gościnnie udział wzięła absolwentka: Barbara Małecka

Wszystkim, którzy brali udział w organizacji i realizacji serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za magicznie spędzone chwile spędzone razem.

Kinga Kiliś Ic