Wycieczka klasy 2b do Muzeum Techniki

5 kwietnia kasa II B z wychowawczynią Anną Odrzywolską i p. Anetą Rozmarynowską udała się na wycieczkę. Celem głównym wyprawy do Warszawy było Muzeum Techniki, mieszczące się na Placu Defilad w Pałacu Kultury i Nauki. Wyjechaliśmy o 800. Na miejscu byliśmy ok. godziny 9:30. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. I grupa najpierw odbyła zajęcia z ekologii. Przewodnik omawiał zagadnienia z zasad wykorzystania energii odnawialnej. II grupa, w tym samym czasie, odbyła lekcje fizyki. Prowadzący zajęcia dokonywał i omawiał doświadczenia z fizyki. Począwszy od fal i wahadła Newtona, przez próżnie i energie kinetyczną/potencjalną, po elektryczność i magnetyzm. Potem nastąpiła zamiana.

Po wysiłku intelektualnym udaliśmy się do Spin City na Bemowie, aby zrelaksować się grając w kręgle.