Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Lekcja w teatrze

Nasz Klub Teatralny „Scena Pod Sceną” wybrał się do Teatru Studio na lekcję zatytułowaną „Teatr od kulis”. Jako młodzi aktorzy mieliśmy szansę poznać teatr od innej strony. Nie była to jednak zwyczajna lekcja, więc nie mogło się obyć bez rozgrzewki.

Po kilku komicznie wyglądających, lecz niezbędnych ćwiczeniach, prowadzący opowiedział nam o roli fuaje. Właśnie tam rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Następnie udaliśmy się do sali prób. Pięcioro ochotników zgłosiło się do zabawy. Polegała ona na stworzeniu historyjki, z której mógłby powstać scenariusz. Prowadzący losowo wybierał osoby, które dodawały cos od siebie. W taki sposób powstała opowieść „O samotnym kucharzu’.  W pozytywnych nastrojach przeszliśmy do kolejnej sali. Znaleźliśmy się na widowni. Ponownie wybrano kilku ochotników i zademonstrowano jak ważną rolę w teatrze odgrywa światło.  Następnie przeszliśmy za kulisy. Dowiedzieliśmy się jak wiele osób zaangażowanych jest w każdy występ. Zobaczyliśmy również pokaz świateł w wykonaniu tajemniczego pana Janusza.

Na koniec zajrzeliśmy do bardzo ciekawego miejsca. Była to garderoba męska. Po zajęciu miejsc, po przejrzeniu się w lustrach,  zobaczyliśmy kosz z różnymi dodatkami. Po chwili sala wypełniła się takimi postaciami jak Pipi Pończoszarka, piraci, podróżnicy. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej.

            Wycieczka była nagroda za nasze przedstawienie. Dzięki niej nauczyliśmy się wiele o pracy aktora i innych osób. Przekonaliśmy się, że teatr to jest to!

Julia Kifonidis Ie

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.