Lekcja w teatrze

Nasz Klub Teatralny „Scena Pod Sceną” wybrał się do Teatru Studio na lekcję zatytułowaną „Teatr od kulis”. Jako młodzi aktorzy mieliśmy szansę poznać teatr od innej strony. Nie była to jednak zwyczajna lekcja, więc nie mogło się obyć bez rozgrzewki.

Po kilku komicznie wyglądających, lecz niezbędnych ćwiczeniach, prowadzący opowiedział nam o roli fuaje. Właśnie tam rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Następnie udaliśmy się do sali prób. Pięcioro ochotników zgłosiło się do zabawy. Polegała ona na stworzeniu historyjki, z której mógłby powstać scenariusz. Prowadzący losowo wybierał osoby, które dodawały cos od siebie. W taki sposób powstała opowieść „O samotnym kucharzu’.  W pozytywnych nastrojach przeszliśmy do kolejnej sali. Znaleźliśmy się na widowni. Ponownie wybrano kilku ochotników i zademonstrowano jak ważną rolę w teatrze odgrywa światło.  Następnie przeszliśmy za kulisy. Dowiedzieliśmy się jak wiele osób zaangażowanych jest w każdy występ. Zobaczyliśmy również pokaz świateł w wykonaniu tajemniczego pana Janusza.

Na koniec zajrzeliśmy do bardzo ciekawego miejsca. Była to garderoba męska. Po zajęciu miejsc, po przejrzeniu się w lustrach,  zobaczyliśmy kosz z różnymi dodatkami. Po chwili sala wypełniła się takimi postaciami jak Pipi Pończoszarka, piraci, podróżnicy. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej.

Wycieczka była nagroda za nasze przedstawienie. Dzięki niej nauczyliśmy się wiele o pracy aktora i innych osób. Przekonaliśmy się, że teatr to jest to!

Julia Kifonidis Ie