Wycieczka Klasy IId do Muzeum Techniki

W dniu 26.02.2016 tak fajna, mała klasa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Techniki w celu pogłębienia swojej wiedzy z fizyki. Podczas zajęć uczniowie zobaczyli bardzo wiele doświadczeń podczas których dowiedzieli się o podstawowych klasyfikacji fal, energii, własności spadku swobodnego, próżni oraz powiązania prądu elektrycznego z polem magnetycznym.

Następnie wysłuchali wykładu o latach kosmicznych, zobaczyli w skali  1:1 modele satelity będącej w kosmosie. Dowiedzieli się do czego państwa dążą obecnie, jakie państwa są liderami w tychże lotach kosmicznych. Na samym końcu uczniowie poznali różne rodzaje energii odnawialnej i nie jest ich trzy, ale co najmniej pięć.

Po tak owocnych doświadczeniach i wykładach, zmęczeni umysłowo poszliśmy się posilić. A że w złotych tarasach był tłum, odwiedziliśmy  KFC po drodze w Legionowie.

Aneta Rozmarynowska - fizyk

Beata Majewska - wychowawczyni