„Obiady Czwartkowe” w Zamku Królewskim

Dnia 23 lutego (środa) odbyła się wycieczka klasy 2B do Zamku Królewskiego
w Warszawie. Tematem zajęć były  „Obiady Czwartkowe”.

Zbiórka miała miejsce o godzinie 925 . Jechaliśmy małym busem przez około 40 minut. Po dotarciu do celu okazało się ,że przyjechaliśmy za wcześnie i mieliśmy jeszcze trochę czasu. Nie marnując go, odbyliśmy krótki spacer po Starówce. Zatoczyliśmy koło i wróciliśmy pod bramy zamku.  Zrobiliśmy kilka zdjęć, po czym ruszyliśmy do wejścia. Czekał tam na nas przewodnik - Pan Daniel. Wzbudził on duże zainteresowanie naszej klasy swoją osobowością i sposobem mówienia. Widać było, że jest dobrze przygotowany do swojego zadania. Nasza klasa, jak zawsze gdy coś ją dziwi, popadła w nastrój do rozmowy. Trzeba przyznać, że Pan Daniel nie patyczkował się z nami i po jednym ostrzeżeniu wszyscy zaczęli z ciekawością wsłuchiwać się w słowa przewodnika. Był on osobą specyficzną, intrygującą i zaczarował nas swoimi zdolnościami recytatorskimi i aktorskimi.

Po jakże udanej, ciekawej i humorystycznej lekcji pojechaliśmy z powrotem do domu. Po drodze oczywiście wstąpiliśmy do znanej sieciowej restauracji i zjedliśmy bardzo zdrowy posiłek.

P Z