„Wsiąść do pociągu…”

„Wsiąść do pociągu…’ – tak brzmiał tytuł przedstawienia przygotowanego przez Klub Teatralny  „Scena Pod Sceną”. Premiera miała miejsce 25 lutego 2016 roku. w naszym gimnazjum. Sztuka opowiadała o grupie ludzi, która przypadkowo znalazła się w pociągu.

W podróż wybrała się klasa ze szkoły, ciężarna kobieta, starsza pani, matka z córką, koleżanki, obcokrajowcy  i kibice piłki nożnej. I jak to często bywa, przymusowy postój

w pociągu spowodował  lepsze poznanie się.  Nie mogło obyć się bez wątku miłosnego, detektywistycznego i „facebookowego”. Są to nieodłączne elementy życia gimnazjalistów, którzy świetnie obserwują rzeczywistość i ku zaskoczeniu dorosłych wyciągają trafne wnioski.

Sztuka była kolejnym autorskim dziełem zespołu. Uczniowie pracowali metodą improwizacji, sami tworzyli dialogi, budowali postacie. Na scenie wystąpiły 23 osoby.  Swoją grą aktorską uczniowie  pokazali, że teatr jest ich pasją i tworzą wspaniały zespół. Emanowała od nich pozytywna energia i radość bycia na scenie.

Na widowni nie mogło zabraknąć Pań Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów, rodziców,  starszego i młodszego rodzeństwa, a nawet babć i dziadków. Niezwykle miłym akcentem był słodki poczęstunek zorganizowany przez szkolny wolontariat. Tym razem magiczne ciasta upiekli nasi nauczyciele i pracownicy szkoły. Było po prostu cudnie!

Za wiele ciepłych i życzliwych słów  - DZIĘKUJEMY!

Opiekun klubu

Małgorzata Pawełas