Świąteczna wycieczka na Wymysły

Dnia 18 grudnia 2015 r. klasa 1a i 1c wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do „Wymysłów pod lasem”.

Wycieczka rozpoczęła się o 8.30 wyjazdem spod naszego gimnazjum. Po niespełna 30 minutach dotarliśmy na miejsce. Po zapoznaniu się ze szczeniakami i kaczkami weszliśmy do domu. Tam czekała na nas ciekawa przygoda. Na początku bardzo miła Pani opowiadała nam o Bożym Narodzeniu. Pierwszą atrakcją było robienie pierników. Podzieleni na grupy, sami wyrobiliśmy ciasto piernikowe i odcisnęliśmy w nim kształty. Po krótkim wprowadzeniu i prostej instrukcji, robiliśmy wykonywane w dawnych czasach ozdoby na choinkę. Podczas malowania i obsypywania brokatem szyszek i orzechów, pani zrobiła nam quiz muzyczny .Była to taka świąteczna Jaka to melodia. Zgadywaliśmy czasami nawet po jednej nutce J

Potem posłusznie słuchaliśmy wykładów o tradycjach świątecznych i o Bożym Narodzeniu w czasie wojny. Następie mieliśmy okazję nauczyć się jak zrobić kolczaste gwiazdki z bibułki. Nie każdemu to wychodziło, ale niektórzy wykazali się starannością i dokładnością. Po kolejnej świątecznej ciekawostce, zabraliśmy się za robienie słomianych gwiazd. Potem odbyło się sprawdzenie wiedzy na temat kolęd i okresów ich powstawania. Po tym, głodni zasiedliśmy do stołu, aby zjeść pyszną, domową pomidorową. Następnie każda klasa miała okazję zrobienia swojej szopki ze słomianymi postaciami. Po wykonaniu tej pracy każdy mógł udekorować lukrem i posypkami swoje, wypieczone wcześniej pierniki. Ostatnią atrakcją była improwizacja Jasełek. Po śmiesznym przedstawieniu, wystawionym przez wybranych uczniów klasy 1a i 1c, wszyscy ładnie podziękowaliśmy za zajęcia, ubraliśmy się, zabraliśmy ozdoby i pojechaliśmy do szkoły.

Uważam, że wycieczka do „Wymysłów pod lasem” była udanym pomysłem. Zajęcia te wprowadziły nas w miły, wigilijny nastrój. Myślę, że każdemu podobał się ten przyjemny dzień, bo każdy wrócał do domu z uśmiechem na twarzy i ozdobami na choinkę.

Alicja Dudek kl. 1a

PS. Wiecie, że do wigilijnego stołu zaprasza nas Wenus? To ta planeta  świeci najmocniej i najwcześniej pojawia się na niebie. Więc nie pierwsza gwiazdka tylko pierwsza planeta ;)