„Wstańcie pasterze...”

Tradycyjnie już, w przeddzień ferii świątecznych, uczniowie klas trzecich przedstawili Jasełka tym razem pod tytułem „Wstańcie pasterze”.  W tym roku zachowując ich uniwersalizm i ponadczasowość ukazali je w realiach świata współczesnego. Zwrócili uwagę na sprawy, z którymi mamy do czynienia na co dzień i nie dostrzegamy już ich wagi. Brak szacunku dla  osób starszych, nieufność wobec obcych,  brak duchowości w obchodzeniu świąt oraz trudności w oczekiwaniu  na narodziny dziecka.

Młodzież z klasy 3d bardzo zaangażowała się w przygotowania i realizację scenariusza. Byli nie tylko aktorami, ale również współreżyserami, wokalistami
i scenografami. Mimo tak młodego wieku, potrafili zagrać emocje ludzi dorosłych, przedstawić uczucia  osób starszych.

Mimo trudnej tematyki, ze sceny płynęło wiele ciepła i pozytywnych relacji. Atmosferę pomogły ogrzać  im kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru oraz popisy wokalne Marysi Piotrowskiej, Karoliny Prasał i Dominiki Kuzy.

Po raz kolejny trzecioklasiści udowodnili, że emocjonalnie są gotowi do podejmowania wyzwań życiowych i rozpoczęcia kolejnego etapu edukacyjnego.

Wspaniałych przeżyć dostarczyli nam:  Maryja – Karolina Prasał, Józef- Patryk Stecki, Rodzice i brat Józefa : Weronika Skorupska, Paweł Żurek, Bartek Ciećwierz, rodzice Maryi: Zuzanna Skotak i Filip Przybylak oraz Julia Bylińska,  Ala Świertoka, Julia Młodawska, Hubert Rusek, Jakub Sadowski, Jakub Mielczarek.