Lekcja w kinie

Dnia 23 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka klasy 2a,2b,2c i 2d na lekcję w kinie do Warszawy.

Dzień zaczął się bardzo wcześnie. O godzinie 6.50 wszyscy zapisani uczniowie lekko zaspani stawili się na zbiórkę. Potem było już tylko lepiej, słońce świeciło i na twarzach młodzieży pojawił się uśmiech.

Zajęcia  odbyły się  w Pałacu Kultury i Nauki w KINOTECE.  „Język filmu” – czyli ogólnopolski program edukacji medialnej „Lekcja w kinie” organizowany przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina to cykl wydarzeń edukacyjnych, kierowany do uczniów polskich szkół.

W czasie prelekcji uczniowie poznali definicję kadru filmowego, dowiedzieli się, jak ważną rolę odgrywa światło w filmie, odkryli funkcje i zastosowanie planów filmowych. Poznali podstawowe zagadnienia związane z kompozycją kadru filmowego i mogli odkryć funkcje koloru w filmie.

Fascynującą lekcję o  tym jak powstaje film,  poprowadziła znana aktorka i dziennikarka .  Uczniowie mogli włączyć się do dyskusji i razem odpowiedzieć na trudne pytania.

Po 45 minutach zajęć praktycznych odbył się seans filmowy JUMPER, którego głównym tematem była nadprzyrodzona moc przenoszenia się w czasie.