Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wycieczka do Manufaktury Czekolady

     W dniu 20 listopada 2015 roku klasy: 1a i 1e pojechały na wycieczkę do Manufaktury Czekolady - jedynego Polskiego zakładu, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Klasa 1e zwiedziła również Muzeum Chopina. Głównym zadaniem Muzeum jest gromadzenie i przekazywanie najwyższej jakości wiedzy oraz doświadczeń artystycznych, których indywidualny wybór będzie zależał od widza.

     W Manufakturze klasy zajmowały się dekorowaniem własnych czekolad. W tym celu ananas, żurawina i żelki to tylko przykłady produktów, które czekały na nas. ,,Fantazja nie ma granic” – można by pomyśleć, gdy ujrzało się ich projekty. Potem nastąpiła krótka prezentacja dotycząca produkcji czekolady. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania prażonego ziarna kakaowca i wypicia słodkiego kakao. Każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie ozdobioną słodkość.

     Następnie klasa 1e wybrała się do Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie za pomocą nowoczesnych urządzeń interaktywnych mieli zapoznać się z życiem kompozytora. Wszystkie sale wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Oglądanie ekspozycji nie trwało długo, ale sam zachwyt miejscem i wyposażeniem na długo pozostał w pamięci.

     W drodze powrotnej młodzież wstąpiła do McDonalda. Już w autokarze wszyscy byli zadowoleni ze wspólnej wycieczki. Wyrażali to zarówno słowami jak i śpiewem. :D Jedyne o co prosili to o więcej takich wycieczek! ;)

                                                                                      Julia Kifonidis 1e

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.