Wycieczka do Manufaktury Czekolady

W dniu 20 listopada 2015 roku klasy: 1a i 1e pojechały na wycieczkę do Manufaktury Czekolady - jedynego Polskiego zakładu, w którym czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziarna kakaowca. Klasa 1e zwiedziła również Muzeum Chopina. Głównym zadaniem Muzeum jest gromadzenie i przekazywanie najwyższej jakości wiedzy oraz doświadczeń artystycznych, których indywidualny wybór będzie zależał od widza.

W Manufakturze klasy zajmowały się dekorowaniem własnych czekolad. W tym celu ananas, żurawina i żelki to tylko przykłady produktów, które czekały na nas. ,,Fantazja nie ma granic” – można by pomyśleć, gdy ujrzało się ich projekty. Potem nastąpiła krótka prezentacja dotycząca produkcji czekolady. Uczniowie mieli również możliwość spróbowania prażonego ziarna kakaowca i wypicia słodkiego kakao. Każdy uczestnik otrzymał własnoręcznie ozdobioną słodkość.

Następnie klasa 1e wybrała się do Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie za pomocą nowoczesnych urządzeń interaktywnych mieli zapoznać się z życiem kompozytora. Wszystkie sale wywarły na uczniach ogromne wrażenie. Oglądanie ekspozycji nie trwało długo, ale sam zachwyt miejscem i wyposażeniem na długo pozostał w pamięci.

W drodze powrotnej młodzież wstąpiła do McDonalda. Już w autokarze wszyscy byli zadowoleni ze wspólnej wycieczki. Wyrażali to zarówno słowami jak i śpiewem. :D Jedyne o co prosili to o więcej takich wycieczek! ;)

Julia Kifonidis 1e