Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Przodkom winniśmy pamięć, a Ojczyźnie miłość

Dnia dziesiątego listopada 2015 r.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i  odśpiewaniem hymnu Polski.

,,Żeby Polska była Polską” przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej – tymi słowami prowadzący otworzyli część artystyczną akademii.

Uczniowie gimnazjum z zainteresowaniem słuchali wierszy recytowanych przez swoich kolegów i koleżanki. Całość dopełniał śpiew chóru szkolnego i solowy występ Marysi Piotrowskiej z klasy II b. Gimnazjaliści dowiedzieli się również wielu interesujących faktów z  historii Polski i jej drogi do wolności. W przedstawieniu przewijały się wzmianki o powstaniach, o pierwszej wojnie światowej oraz o ważnych dla Polski postaciach. Wszystkie ważne wydarzenia historyczne były wyświetlane w formie prezentacji multimedialnej w trakcie trwania przedstawienia. Na zakończenie młodzież wysłuchała piosenki Marka Grechuty pt. Ojczyzna.

W przygotowaniu akademii udział wzięli uczniowie klas I: Alicja Dudek, Jakub Kamiński i Piotr Pawełas, klas II: Gabriela Boniecka, Katarzyna Fajfer, Maria Piotrowska i Julia Trześniewska oraz klas III: Michał Morawski. Całość prowadzili: Gabriela Gajewska i Bartosz Maguza. Występy wspomagał chór szkolny i klub radiowy.

  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.