Boskie otrzęsiny do piątej potęgi

30 października 2015 roku w naszym gimnazjum odbyły się otrzęsiny klas pierwszych pt. „Bogowie i boginie Olimpu”. Prawie wszyscy przebrali się za starożytną postać, włączając w to nauczycieli. Na sali forum mogliśmy spotkać Posejdona, porozmawiać z Meduzą czy przybić piątkę Hermesowi. Ponadto nasi starsi, boscy koledzy przygotowali dla nas sporo różnych zadań. Wszystkie klasy zajęły miejsca. Uczyniło to również jury, w którego skład wchodzili - nieziemscy przewodniczący, muza psychologii– pani Małgorzata Grabowska oraz bogini książek – pani Teresa Brodowska. Zaraz obok miejsca zajęły pani dyrektor Agnieszka Pindel i wicedyrektor Renata Szczepańska. Turniej się rozpoczął. Zawodnicy musieli wykazać się w kilku konkurencjach m.in. rysowaniu portretów swoich wychowawców, wrzucaniem piłeczek do pudełka, przygotowaniem przepisu na ambrozję i szybkim przetransportowaniem piłek lekarskich na właściwe miejsce. Było wiele śmiechu i zabawy, za każdą konkurencję przyznawano punkty. Największą popularnością cieszyły się jednak zadania artystyczne. Wszystkim szczególnie do gustu przypadło prezentowanie klasowej piosenki. Później wystąpiła Marysia Piotrowska i uraczyła nas cudowną piosenką. Wesołe jednorożce pani Czubak, rozśpiewana klasa pani Kędzierskiej, gang pana Mateusza, rozszalałe pietruszki pani Pietruszki oraz magnetyczne pierwiastki pani Krysi -  wszyscy otrzymali od jury najwyższe noty!  Podobnie było w przypadku boskich scenek, gdzie mieliśmy okazję ujrzeć „Sąd Parysa” w dwóch wersjach, mit o Korze (z roześmianymi aktorami) oraz inne scenki. W końcu nadszedł czas wyników… Prowadzący już podliczali punkty… Gdy nagle wpadł Hermes i ukradł tabelę wyników. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu akcji, pozostało nam tylko wzruszyć ramionami i bawić się dalej. Po części „zabawowej”, wszyscy udali się do sal, aby wrócić z powrotem do ziemskiego życia. Na oficjalnej uroczystości odśpiewaliśmy hymn, a następnie zostaliśmy pasowani na prawowitych pierwszaków, a także otrzymaliśmy gimnazjalne krawaty. Później udaliśmy do sal wraz z wychowawcami, gdzie integrowaliśmy się rozmawiając i śmiejąc.

W końcu wszyscy rozeszli się do domów, zachowując jednak dobry humor, a niektórzyzachowali nawet… boskie atrybuty. A co wydarzy się za rok?

Maria Paczuska Id