Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Dzień Edukacji Narodowej

JESTEŚCIE WOJOWNIKAMI ŚWIATŁA

Te słowa usłyszeli nasi nauczyciele 14 października, czyli Dnia Edukacji Narodowej powszechnie zwanym Dniem Nauczyciela.  

Możemy zdać sobie pytanie: dlaczego akurat to święto wypada czternastego października? Otóż tego właśnie dnia w 1773 roku król Stanisław August Poniatowski razem z sejmem elekcyjnym utworzył Komisję Edukacji Narodowej, która opracowała trzystopniowy  model szkół i miała kontrolować podręczniki i system nauczania.

Także w naszym gimnazjum Dzień Edukacji Narodowej był uroczyście obchodzony.  Uczniowie,  którzy podjęli się zadania przygotowania przedstawienia dla nauczycieli, tego dnia składali pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta. Wychowankowie przygotowali wiele wierszy, życzeń czy nawet piosenek tematycznych. Po wielu próbach i przygotowaniach byli gotowi na zrealizowanie debiutu. Poprzez swoje wystąpienia chcieli podziękować nauczycielom  za ogrom pracy, jaką wkładają w nauczanie i wychowanie. Nauczyciele usłyszeli od wdzięcznych podopiecznych między innymi „Jesteście naszymi wojownikami światła, światła wiedzy, którym oświecacie nas każdego dnia światła wewnętrznego, które pomaga nam odnaleźć właściwą, jeśli zbłądzimy, światła serca, przy którym grzejemy się, kiedy nam smutno i źle. Kochani nauczyciele- wojownicy światła dziękujemy, że jesteście z nami, bo wojownik światła wie, że żaden człowiek nie jest samotną wyspą. A my, uczniowie, kim my jesteśmy? Ludźmi poszukującymi, czasem błądzącymi, myślącymi, ale nie zawsze we właściwy sposób. Na szczęście jesteście wy, nasi wychowawcy, nauczyciele

-Jesteście by nas wspierać.

-Jesteście by wskazywać właściwą drogę.

-Jesteście by być obok, blisko nas.

-Jesteście…

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.