Dzień Dziecka na Farmie Krzyczki Szumne

Smerfy na lodach

"Smerfy" zwiedzały Stdion Narodowy w Warszawie pod bacznym okiem przewodnika. Dzieciaki poszukiwały skarbu na trybunach stadionu, układały puzzle z reprezentacją Polski. Miały także okazję odwiedzić szatnię zawodników i rozegrać mecz. Dziękujemy dziadkowi Patryka za zorganizowanie tak fajnej wycieczki.

Spotkanie ze Strażakami z OSP w Nowym Dworze Mazowieckim

Warsztaty Wielkanocne

Wycieczka do sali zabaw

Zakładamy wiosenny ogródek w sali

wycieczka do biblioteki szkolnej

Wycieczka do Teatru Kamienica

Sto lat........ Smerfy świętują urodzinki

Wycieczka do hotelu Best Western

10 grudnia nasza grupa udała sie na wycieczkę do hotelu Best Western w Nowym Dworze Mazowieckim. Mieliśmy ogromna przyjemność skorzystać z zajęć kulinarnych podczas, których robiliśmy sami pizze oraz pierniczki świąteczne. Podczas przerwy w zajęciach każdy z nas zajadał się swoją pizzą i czekał na dekorowanie pierniczków. Po zajęciach kulinarnych udaliśmy sie na zwiedzanie hotelu, dowiedzieliśmy sie co to jest recepcja, jakie zadania ma pani recepcjonistka oraz kto dba o prządek w hotelu. Zobaczyliśmy też jak wyglądają pokoje hotelowe.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie wycieczki Państwu Katarzynie i Krzysztofowi Duckim oraz hotelowi Best Western za atrakcje, które dla nas przygotowali.

Spotkanie z Mikołajem

4 grudnia odwiedził Nas Śiety Mikołaj wraz ze swoja pomocnicą Śnieżynką. Oprócz wspólnej wesołej zimowej zabawy czekały dla grzecznych dzieci prezenty od Mikołaja. Każde z nas zadowolone i rozbawione wróciło do domu.

Ubieramy choinkę.

Cza cza z mamą Kuby

Dzisiejszego dnia znowu zawitała do nas mama Kuby A., która tym razem uczyła nas tańca Cza cza. Taniec ten porwał do zabawy nas wszystkich i sprawił nam wiele radości. Niektórzy z nas odkryli w sobie talent taneczny. Bardzo dziękujemy!

Andrzejkowe czary mary

Razem z Pszczółkami i Delfinkami wróżyliśmy dzisiaj sobie

i co komu się wylosowało każdy w domu mamie i tacie opowie.

Były wróżby były tańce i zabawy było dużo

bo był dzień dziś andrzejkowy pełen czarów pełen wróżek.

Kiedy wieczór andrzejkowy
Rzuci na nas swoje czary,
Wróżbie wierzyć jest gotowy
Każdy nawet niedowiarek

Ref: W ostatnim dniu listopada
Powróżyć sobie wypada
Powróżyć czymkolwiek, warto;
Wyciągniętą z talii kartą,
Butami, stopionym woskiem,
By przyszłość poznać choć troszkę.

Wyśmienita jest zabawa
Andrzejkowa we wróżenie.
Trzeba jednak ja traktować
Z lekkim oka przymrużeniem.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji spotkaliśmy się z grupą "Pszczółek" i wspólnie uczciliśmy urodziny misia. Każdy z nas przyniósł z domu swojego ukochanego misia, z którym miło spędziliśmy ten ważny dzień.

Podczas zabaw mogliśmy sie lepiej poznać, a także zdobyć informacje na temat życia i zwyczajów niedźwiedzi. Dowiedzieliśmy się też jak traktować swoje zabawki i o nie dbać.

Poczytaj mi mamo

Dziś do naszej grupy zawitała Mama Kuby A., która przyniosła ze sobą bardzo mądrą książkę pod tytułem "Po co na świecie są brzydkie słowa?" J. Jędrzejewskiej-Wróbel. Mama Kubusia przeczytała nam ją i teraz wiemy, że brzydkie słowa są po to, aby w myślach je trzymać, gdy się zezłościmy, lecz nie należy wypuszczać ich na świat. Mamy nadzieję, że nam się to uda!

Dziękujemy Pani Monice za tą mądrą lekcję i zapraszamy chętnych Rodziców do czytania nam książek czy opowiadań!

Spotkania z Zippim

W naszej grupie realizowany jest program ogólnoświatowy "Przyjaciele Zippieg'o", uczymy się jak wyrażać emocje oraz jak rozwiązywać różnorodne problemy i pomagać sobie nawzajem. Bardzo lubimy naszego patyczaka Zippiego i czekamy na kolejne spotkania.

Z wizytą w Bibliotece

Spotkanie z Lirą - Światowy Dzień Zwierząt.

Zabawy na nowym placu oraz rytmikę zacząć czas.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny a z nim wiele zabaw i zajęć. Przywitaliśmy się z keyboardem na rytmice. Mogliśmy także eksplorację nowego plac zabaw :)

A to dopiero początek Smerfowych przygód.

Z życia Smefrów :-)