PROCEDURY ZAPISU NA ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE

Procedura zapisu na zajęcia specjalistyczne –rehabilitacja

1. W zajęciach rehabilitacyjnych prowadzonych w szkole mogą uczestniczyć dzieci
    z orzeczeniem o potrzebie rehabilitacji ruchowej.
  2.  W przypadku braku informacji w orzeczeniu o konkretnej jednostce chorobowej dziecka, rodzice zobowiązani są dostarczyć odpowiednie dokumenty medyczne zawierające informacje na temat choroby dziecka.
  3. Podania do dyrekcji szkoły o umożliwienie zajęć z rehabilitacji ruchowej dla dziecka, wraz
    z niezbędną dokumentacją lekarską, rodzice/opiekunowie zobowiązani są złożyć
    do 15 września bieżącego roku szkolnego.
  4. Liczba miejsc na zajęcia rehabilitacyjnych jest ograniczona i zależna od przyznanej ilości godzin na dany rok szkolny przez organ prowadzący.
  5. Maksymalna grupa dzieci ćwiczących na zajęciach rehabilitacyjnych to 3 osoby.
    W wyjątkowych sytuacjach rehabilitant może zdecydować o zwiększeniu liczby dzieci
    na zajęciach.
  6.  Informację o zakwalifikowaniu na zajęcia rehabilitacyjne rodzice otrzymują w ramach dokumentacji dotyczącej pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Procedura zapisu na zajęcia specjalistyczne – terapia integracji sensorycznej (SI)
w danym roku szkolnym

1. Na zajęcia integracji sensorycznej mogą uczęszczać uczniowie z orzeczeniami klas 0 -III oraz z opiniami i diagnozami SI z klas O – III szkoły podstawowej. Diagnoza SI musi być wykonana przez certyfikowanego terapeutę integracji sensorycznej.
  2. W pierwszej kolejności zapisywane są dzieci niepełnosprawne (z zaleceniami SI
    w orzeczeniu).
  3. W przypadku dużej liczby dzieci z aktualnymi diagnozami o zakwalifikowaniu na zajęcia decyduje terapeuta SI w porozumieniu z pedagogiem i psychologiem oraz wychowawcą,
    po wnikliwej analizie diagnozy i zaleceń do pracy z dzieckiem.
  4. Diagnoza SI ważna jest 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach ważność diagnozy może zostać przedłużona o kolejny rok.
  5. Zapisy dzieci z nowymi diagnozami SI odbywają się we wrześniu każdego roku szkolnego
    na podstawie podania dostarczonego do szkoły.
  6. Liczba miejsc na zajęcia SI jest ograniczona i zależna od przyznanej ilości godzin na dany rok szkolny przez organ prowadzący.
  7. Jednorazowo w zajęciach SI może uczestniczyć 1-2 dzieci, (decyduje prowadzący,
    w zależności od dysfunkcji uczestnika). W wyjątkowych sytuacjach terapeuta SI może zdecydować o zwiększeniu liczby dzieci do 3 na zajęciach.
  8. W przypadku braku miejsc dzieci zapisywane są na listę rezerwową.
  9. Dzieci z listy oczekujących kwalifikowane są na zajęcia w miarę zwalniania się miejsc.
  10. Informację o zakwalifikowaniu na zajęcia SI rodzice otrzymują w ramach dokumentacji dotyczącej pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

Procedura zapisu na  ćwiczenia ogólnorozwojowe  z elementami gimnastyki korekcyjnej

1. W ćwiczeniach ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki korekcyjnej prowadzonych w szkole mogą uczestniczyć  dzieci z zaświadczeniem od lekarza specjalisty tj. lekarza ortopedy, lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, lekarza neurologa lub lekarza chirurga.
  2.  Zaświadczenie lekarskie musi być  aktualne i zawierać konkretną jednostkę chorobową/wadę postawy dziecka, które ma uczestniczyć w zajęciach.
  3. Zaświadczenie wraz z podaniem do dyrekcji szkoły o objęcie  dziecka ćwiczeniami, rodzice/opiekunowie zobowiązani są złożyć każdorazowo do 15 września roku szkolnego, w którym dziecko ma uczestniczyć w zajęciach.
  4. Maksymalna grupa dzieci ćwiczących na zajęciach  to 6 osób.
  5. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona i zależna od przyznanej ilości godzin ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki korekcyjnej, prowadzonych na dany rok szkolny. W przypadku braku miejsc dzieci zapisywane są na listę rezerwową.
  6. W przypadku braku miejsc dzieci zapisywane są na listę rezerwową.
  7. Dzieci z listy oczekujących kwalifikowane są na zajęcia w miarę zwalniania się miejsc.