„Wszystko ma swój czas...” – pożegnanie klas III

„Wszystko ma swój czas...” – pod takim hasłem odbyło się zakończenie roku klas III. Uroczystość rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu bohaterów spotkania. Następnie w sali gimnastycznej miało miejsce przekazanie pocztu sztandarowego i wszyscy obejrzeli i wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas III. I tak, przenieśliśmy się w czasie do roku 2012, kiedy grupa trzynastolatków przestąpiła progi gimnazjum. Czekała ich tutaj nauka, ale także przyszedł czas na przyjaźń, inne uczucia oraz pojawiło się pytanie – co dalej? Trzy lata gimnazjum minęły bezpowrotnie, ale gimnazjaliści stwierdzili, że właśnie tej szkole zawdzięczają tak wiele: zmieniły się ich priorytety, odkryli swoje pasje i zainteresowania, poznali wielu przyjaciół. Nauczyciele i wychowawcy przekazali niezbędne wartości, którymi będą kierować się dalszym życiu. Część artystyczną uświetnił występ „muzycznych perełek” z klas III. Niesamowita cisza podczas występu i gromkie brawa były najlepszym dowodem, że montaż słowno – muzyczny spodobał się publiczności.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu Agnieszka Pindel i zaproszeni goście. Wszyscy podkreślili wysokie wyniki uczniów klas III podczas egzaminu gimnazjalnego. Później podsumowania roku dokonała pani Wicedyrektor Renata Szczepańska i przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych, wręczenie świadectw, gratulacje i podziękowania rodzicom.

Na koniec zaprezentowano pożegnalny Lipdub i wszyscy rozeszli się do sal na ostatnie spotkanie z wychowawcą. Łzom nie było końca. Trzy lata gimnazjum minęły, ale pozostało coś bezcennego – wspomnienia.

Wychowawcy klas III