BAL GIMNAZJALNY 2015

Dnia 3 czerwca 2015 roku w Domu Bankietowym „Anna” w Modlinie odbył się bal gimnazjalny, na który wszyscy trzecioklasiści czekali z niecierpliwością. Przygotowania do niego trwały długo. Próby poloneza, wybieranie sukienek, garniturów, makijaż, fryzura. Każdy chciał mieć wszystko dopięte na ostatni guzik i wyglądać jak najlepiej. Kiedy wszyscy przybyli już na miejsce rozpoczęła się część oficjalna wieczoru.  Pani Dyrektor Agnieszka Pindel wygłosiła przemówienie, które zostało nagrodzone gromkimi brawami. Kiedy padło ostatnie zdanie „Poloneza czas zacząć” na twarzy trzecioklasistów pojawiło się skupienie, by wszystko wyszło idealnie. Skomplikowane figury, przejścia i zmiany partnerów jednak nas nie pokonały  i polonez został zatańczony niezwykle profesjonalnie. Później przyszła kolej na posiłek. Jednak już  po chwili kilka par ruszyło na parkiet. Tańcom nie było końca. Nauczyciele i uczniowie bawili się razem, tańczyli w parach lub w kółkach. Nawet Ci, którzy zapierali się, że nie będą tańczyć skusili się na chociaż jedną piosenkę. Kilku nauczycieli zaprezentowało na parkiecie niesamowite ruchy, których nikt by się po nich nie spodziewał. Odbył się konkurs na króla i królową balu, który wygrali Ewelina Suchodolska i Piotr Grzyb z klasy IIIa. W trakcie zabawy DJ przyjmował zamówienia na piosenki z dedykacją. Każdy wychowawca skorzystał z możliwości podarowania utworu swojej klasie. Uczniowie byli tym pomysłem zachwyceni, więc sami też dedykowali piosenki wychowawcom. Zabawa skończyła się koło północy.

Myślę, że każdy obecny na balu będzie go wspominał, jako jedno z najlepszych przeżyć w gimnazjum. Wszyscy świetnie się bawili i zgodnie sądzimy, że chcielibyśmy ten wieczór przeżyć jeszcze raz.

Klaudia Ciosek IIIa