Wycieczka klas pierwszych do Parku rozrywki i edukacji

Dnia 10 czerwca 2015 roku odbyła się wycieczka do Parku rozrywki i edukacji.

Uczniowie klas 1c i 1d zebrali się przed szkołą punktualnie o godzinie 8. Czekała nas długa podróż do Trojanowa, ale mimo ciągnącego się czasu przejazdu minęła całkiem przyjemnie.

Pierwszą rzeczą, na jaką zwróciliśmy uwagę, jeszcze przed wejściem był kran, bez rury doprowadzającej wodę, a mimo to, ta z niego leciała.  Kolejną rzeczą, jaką zobaczyliśmy był Lewitujący Dom.  Zobaczyliśmy tam, jak silna jest grawitacja, na przykładzie przechylonego w odwrotną stronę do nachylenia domu stołu bilardowego, na którym kładliśmy bile i toczyły się one „pod górkę”.

Następnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Luster. Zobaczyliśmy tam różne ich rozdaje, np. takie, które nie dawało lustrzanego odbicia, czy iluzję  ze „śledzącym nas Einsteinem”.

Kolejnym miejscem był Krzywy Pokój. Atrakcja ta polegała na tym, że w jednym rogu pokoju było się malutkim, a w drugim dużym, co było widać na podglądzie.

Później kierowaliśmy się do Labiryntu Luster. Jak sama nazwa wskazuje błąkaliśmy się po korytarzach, których ściany były pokryte lustrami, by odnaleźć wyjście.

Następnie poszliśmy do Tunelu Zapomnienia, gdzie musieliśmy pokonać stosunkowo krótką trasę, ale utrudnieniem były kopki, wirujące na ścianach, przez co ciężko było złapać równowagę.

Przechodząc do kolejnej rzeczy, czyli Toru Przeszkód, mijaliśmy kozę i trzy kucyki. Przeszkody udało nam się pokonać bez większego trudu. Ruszyliśmy więc do Kręcącego się Domku. Obracały się tak naprawdę same ściany, podłoga i sufit, ale siedzący na ławce w środku człowiek odnosił inne wrażenie.

Udaliśmy się do następnie Grobowca Faraona, czyli naszej ostatniej przed ogniskiem atrakcji. W środku Pani opowiadała nam historię o tym grobowcu. Później ruszyliśmy na ognisko, a po zakończeniu wsiedliśmy do autokaru.

Droga powrotna minęła nam już spokojniej, a pod szkołą byliśmy około godziny 18:30.

Uczennica klasy I d