1 czerwca - Dzień Dziecka, Dzień Sportu Szkolnego

1 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu Szkolnego, połączony z obchodami Dnia Dziecka.

W tym roku zadbaliśmy o wasze ciało, serce i umysł i duszę. Na początek odbyło się przedstawienie szkolnego koła teatralnego, pod tytułem „Usłysz mnie…”. Pani Małgorzata Pawełas ze swoimi aktorami wprowadziła chwilę zadumy i refleksji nad życiem. A młodzi aktorzy z naszego gimnazjum zagrali bardzo przekonująco swoje role.

Następnie nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z innymi pedagogami przygotowali następujące konkurencje rekreacyjno - sportowe.:

1. Gra terenowa (p. Dorota Pęksa i Anna Odrzywolska)
  2. Turniej piłki siatkowej reprezentacji  klas I, II, III (p. Grażyna Brzozowska)
  3. Turniej piłki nożnej reprezentacji klas I, II, III (p. Rafał Kleniewski)
  4. Zawody siłowe „Strong man” (p. Mariusz Tyczyński)

Dodatkowo zorganizowany został kiermasz zdrowej przekąski, podczas której uczniowie mogli częstować się smakołykami warzywnymi i owocowymi oraz napić się czystej wody. Dzień Zdrowej Przekąski został zorganizowany po raz pierwszy z inicjatywy p. Doroty Pęksy i Anny Odrzywolskiej. Warzywa i owoce dostarczyli uczniowie z każdej klasy Jest to już akcja cykliczna w naszej szkole i cały czas cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku każdy uczeń mógł zabrać ze sobą książeczkę z przepisami na zdrowe posiłki oraz poczytać o zasadach zdrowego odżywiania.

Pani dyrektor Renata Szczepańska w ramach zdrowej i słodkiej przegryzki zakupiła dla wszystkich uczniów naszej szkoły soczyste jabłka. Były bardzo pyszne.

Wyniki Dnia Sportu:

Turniej piłki siatkowej reprezentacji  klas I, II, III

I miejsce – KLASY III

II miejsce – KLASY II

III miejsce – KLASY I

Turniej piłki nożnej reprezentacji klas I, II, III

I miejsce – KLASY III

II miejsce – KLASY I

III miejsce – KLASY II

Zawody siłowe „Strong man”

I miejsce – Apel Jan 3d

II miejsce – Slimak Michał 2a

III miejsce – Sawicki Kacper 3b

Wyniki Gry terenowej zostaną ogłoszone później (trwa zliczanie punktów).

Wszystkim zwycięzcom GRATULUJEMY !!!!! Nagrody, medale i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu podsumowującym konkursy i zawody sportowe 11 czerwca 2015 r. Kibicom dziękujemy za wspaniały doping i zapraszamy na kolejną imprezę już za rok.

Nauczyciele wychowania fizycznego