Dzień patrona szkoły

W dniu 22.05.2015 roku w naszej szkole odbyły się huczne obchody dnia patrona . To już czwarta rocznica nadania Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim imienia Ryszarda Kaczorowskiego.

Uroczystość składała się z dwóch części: w pierwszej przypomnieliśmy sylwetkę naszego patrona, przedstawiliśmy młodzieży wywiad wyemitowany przez białostocką telewizję pokazującą Ryszarda Kaczorowskiego i jego rodzinne miasto Białystok. Część druga odbyła się pod hasłem „ MÓJ KRAJ,  MOJA OJCZYZNA” To właśnie w tej części uczniowie naszego gimnazjum mieli możliwość zaprezentowania miast i regionów Polski, którą tak ukochał nasz patron Ryszard Kaczorowski. Na występy uczniów złożyły się zarówno prezentacje multimedialne, oprawy muzyczne oraz pokazy teatralne. Pokazy uczniów poszczególnych klas pozwoliły na odkrycie kolejnych talentów wokalno-aktorskich.

Te swoiste „imieniny” gimnazjum wpisały się już na dobre w kalendarz roku szkolnego i dzięki nim nasza młodzież będzie pamięta o PATRONIE – RYSZRDZIE KACZOROWSKIM.